Režisér, kameraman, producent > Praxe:
2008 > Zahájení habilitačního řízení na FAMU (habilitační práce „Ecce Homo, esej o vizuální antropologii“). Dokončení déletrvajícího filmového projektu „Cinémensonge (film-lež)“, nominovaného do soutěže MFDF Jihlava, grant Fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie MK ČR na film „Sedmnáct“ o divadelním uskupení Buchty a loutky“, realizace projektu „Od Popelce do Letnic“ (lidové zvyky postního a velikonočního období) pro Etnologický ústav AVČR, natáčení hodinového filmu pro cyklus České televize „Původní český dokument“ (film „Vidím město…?“, vysílání leden 2009).
2007 > Realizace scénických projekcí (polyekran) pro projekt „Světla a stíny Vyšehradu“. Třídílný dokumentární film „Lety do minulosti“. Dokumentární filmy: „Oltář Vladěny Tesařové“, „Poslední fatwa“ (o citadele ve městě Erbil v Kurdistánu), „Policajtova studna“ (archeologický výzkum v oázách v Egyptě), natáčení projektu „Antifa“ pro Ústav pro soudobé dějiny AV ČR v Německu, USA a Kanadě.
2006 > Realizace středometrážního historického filmu Aïne (stereoskopický film, kombinace hraného, 3D animace a dokumentárního filmu). Natáčení v Kurdistánu, Irák: archeologická expedice, kameraman.
2004, 2005 > Realizace multimediálních stálých expozic (Informační centrum Keltské kultury Nižbor, Muzeum Podlipanska Český Brod)
2000 – 2005 > Realizace projektu šestnácti dokumentárních filmů „Nositelé tradic, žijící a oživené lidské poklady“, pod záštitou UNESCO spolu s Etnologickým ústavem Akademie věd ČR.
2003 > Třináctidílný loutkový seriál „Hurvínkův rok“ pro ateliery Bonton Zlín.
2001 > Účast na antropologické a archeologické expedici do Rumunska – kameraman.
2000 > Natáčení v Číně.
1994 – 2000 > externí režisér a kameraman ČT (dokumentární filmy, magazíny o umění a kultuře, přímé přenosy z divadel. Cykly Zjizvená tvář země, ArteFakta, večery na téma a další).
1990 – 2000 > režisér množství hudebních videoklipů zpočátku populární, později i vážné hudby.
1990 – 1996 > pomocných režisér na řadě zahraničních francouzských filmů a dalších filmových projektů realizovaných v Čechách a na Slovensku
Multimediální a výstavní činnost:
Informační centrum keltské kultury na zámku v Nižboru, pro Ústav archeologické památkové péče stř. Čech, 2004, 2005, 2006. Koncepce a realizace multimediální expozice ve dvou etapách. Realizace prostorového řešení, technického řešení, tvorba animací a interaktivních prezentací, projekcí. Technická realizace stereoskopické projekce a architektonické řešení kinosálu.
Bitva u Lipan a její odraz v českých dějinách, Podlipanské muzeum Český Brod, pro Regionální muzeum v Kolíně 2005. Koncepce a realizace multimediální expozice, prostorové, světelné a technické řešení, tvorba projekcí a interaktivních prezentací.
Kolínsko – území s archeologickými nálezy a letecká prospekce. Výstava, spolu s Ústavem archeologické památkové péče stř. Čech (Regionální muzeum v Kolíně 2000, Kouřim 2000).
The Day after … Tchernobyl (videoartová instalace na základě found footage autorského 8mm filmu z roku 1986) – Výtvarný festival BLACK, Pardubice 2006, instalace na náměstí ve výkladu městské knihovny září – říjen 2006.
Lety do minulosti – Národní muzeum v Praze, realizace projekcí a stereoskopického kina pro výstavu, podzim, zima 2007.
Filmy:
Aïne (30 min., CINEPOINT 2006) Středometrážní stereoskopický film, kombinující postupy hraného filmu, 3D animace a dokumentu. Filmový epos o keltském hrdinovi, lásce, úkladné vraždě a archeologii. Scénář, kamera, režie, střih. Součást expozice Informačního centra keltské kultury v Nižboru.
Cinémensonge (73 min., CINEPOINT 2008) Film – lež, experimentální ověřování filmových teorií. Střih: Pavel Kolaja, zvuk: Michal Holubec, hudba: Vít Brukner a Tomáš Procházka. Uvedeno v soutěži MFF dokumentárních filmů Jihlava 2008.
Dokumentární filmy
Strážce, FAMU 1987, vysílala ČST 1990. Dokumentární portrét sochaře Olbrama Zoubka.
Desky zemské, FAMU 1990. Cena na Festivalu edukativních pořadů 1992.
Svět je ještě větší, CINEPOINT 1991. Portrét romského výtvarníka Rudy Dzurka (Vysíláno ČT v pořadu ArteFakta 1999).
Botič, potok chudých, ČT 1995. Portrét Jiřího Lehovce, vysíláno ČT 1995, 1996, 1997, 1999, 2000.
Znamení na cestě – ČT, TS Radima Smetany 1999. Stylizovaný dokument o divadle Buchty a loutky, 40min.
Maska červené smrti – ČT, TS Radima Smetany 1999. Hudebně dokumentární horror, filmová dramatizace hudby, inspirované povídkou Edgara Allana Poea.
Střet světů i věků – CINEPOINT, zkrácenou verzi vysílala ČT, TS Radima Smetany 2000. Celovečerní cestopisný dokument o putování po jižní Číně.
Za všemi čaji Číny – CINEPOINT 2000, vysílání ČT 2000. Hodinový dokumentární cestopis o nejvzácnějších čínských čajích a hledání nejstaršího čajovníku na světě.
Pondělí v Šanghaji – CINEPOINT 2000, 20min. Paradoxy současné Číny, dva světy na dvou březích řeky. Film vybraný pro festival Songes dune nuit DV v Paříži.
Dvě vily v jednom městě – CINEPOINT 2000, 30min. Osudy a rekonstrukce dvou vil architekta Adolfa Loose v Praze Střešovicích a na Smíchově (střih Michal Cuc).
Hospodáři na hranici – CINEPOINT 2001, 30min. Dokumentární film o problémech zemědělců po obou stranách šumavské hranice, v Čechách i v Bavorsku a o hledání společných cest v transformující se společnosti na prahu třetího tisíciletí. Česká a německá verze.
Týnské varhany – CINEPOINT 2001, 60min. Rekonstrukce unikátního nástroje – nejstarších pražských varhan, návrat k tradici česko-německé spolupráce. Spolu s Josefem Platzem. Vysíláno ČT 2002. Film vznikl za finanční podpory česko-německého fondu budoucnosti. Česká, německá a anglická verze. První cena Prix non-pereant 2003.
Oltář Vladěny Tesařové CINEPOINT 2007, 20min. Vznik unikátního skleněného oltáře v Dobré Vodě u Hartmanic na Šumavě.
Poslední fatwa – CINEPOINT 2007, 28min. Poslední okamžiky života 6 tisíciletí osídleného opevněného města – Citadely v Erbilu v Kurdistánu před vysídlením všech obyvatel.
Policajtova studna – CINEPOINT 2007, 52min. Výzkumy českých archeologů a egyptologů v oázách v Západní poušti v Egyptě.
Lety do minulosti CINEPOINT 2007, 3x 25min. Historie a současnost letecké archeologické prospekce v Evropě. Film vznikl ve spolupráci s English Heritage, Archeologickým ústavem Slovenské akademie věd v Nitře v rámci projektu Culture 2000.
Vidím město…? – ČT 2008, 57 min. Urbanistická vize (nebo její absence) Prahy. Kamera, režie.
Cyklus „Nositelé tradic, žijící a oživené lidské poklady“: Ve spolupráci s Etnologickým ústavem AVČR, podpořeno grantem Ministerstva kultury ČR.
Malíř ze ztraceného ráje. Portrét Václava Hrabánka, tvůrce lidových podmaleb na skle.
Řezbář křestanského nebe. Portrét řezbáře Michala Tesaře. Ve spolupráci s Etnologickým ústavem AVČR.
Nůškaři a košíkáři.
… za tři fajfky tabáku.
Perly Jizerských hor. Výroba korálků od ručně taženého tyčového skla po domácké navlékání.
At to frčí, at to šlape! Saně, rohačky, vlčky, sněžnice, kropě, lyže – doprava na sněhu i sportovní radovánky v horách.
Pochoutky a pokroutky. Legendy spojené s výrobou místních cukrářských specialit: Miletínské modlitbičky, Hořické trubičky a Štramberské uši. Karel Jaromír Erben, Napoleon Bonaparte a tatarský vpád na Moravu a mýty zapečené do těsta.
Hračkáři z Vysočiny. Výroba soustružených hraček, domácí i manufakturní. Cesta dřevěných hraček z Českomoravské vysočiny do světa. Musaion film Uherský Brod 2006.
Cyklus „Betlémáři“ (v rámci cyklu „Nositelé tradic, žijící a oživené lidské poklady“): cyklus osmi třicetiminutových dokumentů podpořených grantem Ministerstva kultury ČR.
Mechanické betlémy. Mezinárodní festival filmů o umění FIFA2002 v Montrealu.
Betlémy z Ústí nad Orlicí, Králické betlémy, Betlémy z mouky a másla, Rodinná tradice, Třeštské betlémy, Příbramské jesličky, Čas nad Betlémem
Divadelní práce:
Co se v nedělní škole neučilo – Divadlo v Řeznické sezóna 1994 – 5. Adaptace povídek M.Twaina. Režie.
Světla a stíny Vyšehradu – Happy End Production, 2007. Realizace scénických filmových projekcí pro multimediální projekt Lucie Poláčkové.