Vyjádření FF UPCE k tragické události na FF UK v Praze

Vedení FF UPCE je hluboce zdrceno zprávami o masakru na naší spřátelené Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, ke kterému došlo v podvečer 21. prosince.

Je nám velice líto tolika zbytečně zmařených životů. Vyjadřujeme upřímnou soustrast jak rodinám pozůstalých, tak kolegům a přátelům z fakulty, kteří přišli o své blízké a známé. Jsme s vámi ve vašem zármutku a jsme připraveni vám všemi možnými způsoby pomoci.

Jiří Kubeš,
děkan FF UPCE

Vzhledem k tragickým událostem na FF UK, ke kterým došlo v posledních hodinách, chceme vyjádřit svou soustrast všem, kteří jsou zasaženi tímto strašným činem.

Sejdeme se dnes 22. 12. 2023 v 10:00 a společně vyjádříme solidaritu vůči našim kolegům – před pamětním kamenem Univerzita Pardubice se bude nacházet pietní místo.

Držme v této těžké chvíli pohromadě.

22. 12. 2023